Vipumittakello, mittakärjen pituus 14,5 mm, 0,4/29 mm 0,4/29 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
1/100-lukemalla ja sivuttaisliikkeellä. Mittakärki liikkuu vaakasuunnassa kohti kellotaulua.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittalaitteisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mahr – Rubiinilaakeroitu mittalaitteisto kovametallisella mittakuulalla. Mittavarren laakerointi haarukassa yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikantapidike nro 436511, keskityspidike nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon kääntöalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Keinukytkin |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,25 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 14,5 mm |
| Kotelon ⌀ | 29 mm |
| Kääntöalue | 2×110° |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4364010,4/29 |
|---|---|
| EAN | 4059192013233 |