Vipumittakello, mittakärjen pituus 14,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkat vipumittakellot, ruostumattomaan teräkseen laakeroitu koneisto, kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
2/1000-lukema.
Mahr – Rubiinilaakeroitu mittalaite kovametallisella mittakuulalla. Mittavarren laakerointi haarukassa yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikulmapidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Stabil box |
| Normi | Konepajanormi |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,2 mm |
| Kärjen pituus | 14,5 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 5 µm |
| Poikkeama-alue fe | 3 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436421 |
|---|---|
| EAN | 4059192013677 |