Vipumittakello mittakärjen pituus 13,5 mm 0,4/29 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittalaite on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen ansiosta.
1/100-lukemalla.
HOLEX − Edullinen malli kovametallisella mittapallolla.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Lisäpidin ⌀ 4 mm.
Erikoisvarusteet
Neliöpidin nro 436510, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätietoa DIN 2270: Lukema 0,01 − poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon kääntymäalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Kallistusilmaisin |
| Pakkaus | Vakaa kotelo |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 13.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 29 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4363410,4/29 |
|---|---|
| EAN | 4045197204257 |