Vipuindikaattori Interapid vinolla taululla 0,8/39 mm 0,8/39 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G4362770,8/39
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
20° vinolla taululla.
1/100-lukemalla.
Erittäin tarkat vipuindikaattorit, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittamekanismi; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen ansiosta.
TESA – rubiinilaakeroitu mittamekanismi, kovametallimittapallo. Vankka yksiosainen runko, antimagnettinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 4 mm.
Erikoisvarusteet
Neliöpidin nro 436511, keskitinpidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,12 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 4 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,8 mm |
| Kärjen pituus | 17,4 mm |
| Kotelon ⌀ | 39 mm |
| Kääntöalue | 2×105 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 23 µm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362770,8/39 |
|---|---|
| EAN | 7630041119138 |