Vipumittakello
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- TE074111366
- Varastotilanne
Tuotekuvaus
Rakenne:Erittäin tarkat vipuindikaattorit, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittamekanismi; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen ansiosta.1/100-lukemalla.20° vinolla taululla.TESA – rubiinilaakeroitu mittamekanismi, kovametallimittapallo. Vankka yksiosainen runko, antimagnettinen. Swiss Made.Käyttötiedot:Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaukseen.Toimitussisältö:Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.Erikoisvaruste:Neliöpidin nro 436510, keskitinpidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 35 9680.Varaosa:Vaihtokärki kovametalli- tai rubiinipallolla saatavana pyynnöstä.Vipumittakello Interapid vinolla kellotaululla, mittausalue kumpaankin suuntaan / Kotelon-?: 0,8/39 mm
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
|---|---|
| Lukema | 0,01 mm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
| Kotelon ? | 39 mm |
| Mittausvoima | 0,12 n |
| Mittapallon ? | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,8 mm |
| Mittaustekniikka | Analog |
| Normi | Verkstadsnorm |
| Kierretangon nousu | 23 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | TE074111366 |
|---|---|
| EAN | 7;63004E+12 |
| Valmistajan tuotenumero | 74111366 |