Digitaalinen vipukello, mittakärjen pituus 41,2 mm 0,25/43 mm 0,25/43 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen vipuindikaattori, jossa digitaalinen ja analoginen näyttö, 1/1000-luku.
Mittaustila: Normaali/min/max/max–min. Korjauskertoimen syöttö on mahdollinen.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, kiristystapin ⌀ 8 mm, mittakärkiavaimen, kovametallisen mittakärjen ⌀ 2 mm.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498951. Vaihtokärjet, ks. nro 436210; 436240.
Toiminto
IP65: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Digitaalinen vipukello digitaali- ja analoginäytöllä, 1/1000-lukema.
Mittaustila: Normaali/min/max/max-min. Korjauskertoimen syöttö on mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, kiinnitystappi ⌀ 8 mm, mittakärkiavain, kovametallinen mittakärki ⌀ 2 mm.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498951. Vaihtokärjet ks. nro 436210; 436240.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipuindikaattori |
| Normi | Konepajastandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausvoima | 0,07 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,25 mm |
| Kärjen pituus | 41,2 mm |
| Kotelon ⌀ | 43 mm |
| Kääntöalue | 2×100 astetta |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 7 µm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4365050,25/43 |
|---|---|
| EAN | 4059192013516 |