Työntömitta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Nonius ja lukemapinta ovat häikäisemättömästi kromatut. Karkaistut ja hiotut mittapinnat.
Pitkät mittaleuat suurten työkappaleiden ja työkappalehalkaisijoiden mittaamiseen. Lukitusruuvilla. Viistetyt ja pyöristetyt leukakärjet sisämittauksia varten.
Rakenne
Hienosäädöllä.
Rakenne
Nonius ja lukupinta ovat häikäisemättömästi kromatut. Karkaistut ja hiotut mittapinnat.
Pitkät mittaleuat suurten työkappaleiden ja työkappalehalkaisijoiden mittaamiseen. Lukitusruuvilla. Viistetyt ja pyöristetyt leukien kärjet sisämittauksiin.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Verstasliukurimitta |
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Noniusasteikko mm/tuuma | kyllä |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Varren pituus | 200 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausalue | 0–2000 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 30 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Normi | Verstasnormi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0,44 mm |
| Paino | 9,3 kg |
| Lukema | 0.05 mm |
| Lukema | 0,05 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415196 |
|---|---|
| EAN | 4062406584290 |