Työntömitta erityisen pitkillä mittaleuoilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Häikäisemätön mattakromattu noniusasteikko. Karkaistut ja hiotut mittauspinnat.
Pitkät mittaleuat suurten työkappaleiden ja työkappale-⌀:n mittaamiseen. Hienosäädöllä. Viistetyt ja pyöristetyt leukojen kärjet sisämittaukseen.
Erittäin pitkät mittaleuat, ilman hienosäätöä.
Tekniset tiedot
| Materiaali | INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pajatyöntömitta |
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Varren pituus | 300 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausalue | 0–800 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 20 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Työpajanormi |
| Virheraja | 0,17 mm |
| Paino | 3,5 kg |
| Lukema | 0.05 mm |
| Lukema | 0,05 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415188 |
|---|---|
| EAN | 4062406239503 |