Työntömitta parallaksittomalla luennalla ja hienosäädöllä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Viistetyt mittauskärjet mittauksiin kierteiden pohjasta ja kapeista urista. Viistetyt ja pyöristetyt leukakärjet sisämittaukseen. Kontrastikas asteikko. Lukitusruuvilla. Kokoon 300 asti täysin karkaistu, koosta 500 alkaen karkaistut mittapinnat.
Tasomainen nonius parallaksitonta luentaa varten, sisämittojen suora luenta lisäasteikon avulla, hienosäädöllä.
Tekniset tiedot
| Materiaali | INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Verstas-työntömitta |
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Hienosäätö | kyllä |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Varren pituus | 90 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,08 mm |
| Mittausalue | 0–300 mm |
| Lukitus | Lukitusruuvi ylhäällä |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 10 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0,05 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415170 |
|---|---|
| EAN | 4045197319012 |