Verstas-työntömitta mm- ja tuumajaolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Viistetyt mittauskärjet mittauksiin kierteen pohjalla ja kapeissa urissa. Viistetyt ja pyöristetyt leuan kärjet sisämittaukseen. Korkeakontrastinen asteikko. Lukitusruuvilla. Kokoon 300 asti täysin karkaistu, koosta 500 alkaen karkaistut mittauspinnat.
Tekniset tiedot
| Materiaali | INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Verstasliukamitta |
| Noniusasteikko mm/tuuma | kyllä |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittakärjet | kyllä |
| Varren pituus | 150 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,05 mm |
| Mittausalue | 0–500 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 20 mm |
| Asteikkojako | 1/128 tuuma |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0,05 mm |
| Lukema | 1/50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415120 |
|---|---|
| EAN | 4062406253783 |