Verstasliukutyöntömitta mm- ja tuumajaolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Viistetyt mittauskärjet mittauksiin kierteiden pohjasta ja kapeista urista. Viistetyt ja pyöristetyt leukojen kärjet sisämittauksiin. Korkeakontrastinen asteikko. Lukitusruuvilla. Kokoon 300 asti täysin karkaistu, koosta 500 alkaen karkaistut mittapinnat.
Tekniset tiedot
| Materiaali | INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korjaamotyöntömitta |
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Noniusasteikko mm/tuuma | kyllä |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Varren pituus | 90 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,08 mm |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Lukitus | Lukitusruuvi ylhäällä |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 10 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Asteikkojako | 1/128 tuuma |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.05 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415100 |
|---|---|
| EAN | 4045197203151 |