Verstasliukuva työntömitta hienosäädöllä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Viistetyt mittauskärjet mittauksiin kierteiden pohjissa ja kapeissa urissa. Viistetyt ja pyöristetyt leukojen kärjet sisämittauksiin. Kontrastikas asteikko helpottaa sisä- ja ulkomittojen lukemista. Sisämitan suora lukema lisäasteikolla. Hienosäädöllä. Lukitusruuvilla. Koko 300 kauttaaltaan karkaistu, koosta 500 alkaen mittauspinnat karkaistut.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Verstasliukuva mitta |
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Hienosäätö | kyllä |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittakärjet | kyllä |
| Varren pituus | 150 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ± 0,10 mm |
| Mittausalue | 0 - 750 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 20 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0.1 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415090 |
|---|---|
| EAN | 4062406065225 |