Digitaalinen työntömitta MarCal ilman mittakärkiä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suora luenta suuren ja selkeän digitaalinäytön kautta. Hienohuuliset mittapinnat. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheitä, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttö painikkeisiin.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP65: Suojaus suihkuavaa vettä vastaan kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Suora luenta suuren ja selkeän digitaalinäytön kautta. Hienokärkiset mittapinnat. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollapisteen myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painalluksen vuoksi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Materiaali | INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Verstas työntömitta |
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Varren pituus | 150 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausalue | 0–500 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 20 mm |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Normi | Konepajastandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0,04 mm |
| Lukema | 0,01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415322 |
|---|---|
| EAN | 4059192002930 |