Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Elektroninen työntömitta, jossa Absolut-elektroniikka ja suuri, selkeä näyttö. Ei ole herkkä vedelle, öljylle eikä pölylle. Pienen energiankulutuksen ansiosta 18000tuntia jatkuvaa käyttöä yhdellä paristolla (koko 300: 5000 tuntia). Laite käynnistyy automaattisesti käytettäessä ja sammuu automaattisesti noin 20 minuutin kuluttua, jos sitä ei ole käytetty.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi 357.
Erikoisvarusteet
Liitäntäkaapeli (ruuvattava) nro 497085.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Elektroninen työntömitta Absolut-elektroniikalla ja suurella, helposti luettavalla näytöllä. Ei ole herkkä vedelle, öljylle ja pölylle. Alhaisen energiankulutuksen ansiosta 18000 tunnin jatkuva käyttö yhdellä paristolla (koko 300: 5000 tuntia). Laite käynnistyy automaattisesti käytettäessä ja sammuu automaattisesti noin 20 minuutin kuluttua, jos sitä ei ole käytetty.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 koko 357.
Lisävarusteet
Liitäntäkaapeli (ruuvikiinnitteinen) nro 497085.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertaluonteinen asetus |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 50 mm |
| Käyttöaika | 1500 h |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,4 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 0 - 200 mm |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertaluonteinen asetus |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0 - 200 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 412628 |
|---|---|
| EAN | 4946368694009 |