Digitaalinen työntömitta IP54 dataulostulolla 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Digitaalinen työntömitta IP54, dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti säästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti. Mittauspinnat ovat hienolapatut.
Etu
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
- Pitkä paristonkesto.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm.
- Uusi moderni muotoilu.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Suoritus
Ilman syvyysmittauslaitetta.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Digitaalinen IP54-työntömitta dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti. Mittauspinnat ovat hienohiotut.
Etu
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
- Pitkä paristonkesto.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, 11,5 mm numerokorkeus.
- Uusi moderni muotoilu.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallin työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Varren pituus | 64 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ± 0,03 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.04 mm |
| Mittausalue | 0–300 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412680300 |
|---|---|
| EAN | 4045197949363 |