Digitaalinen työntömitta AOS-järjestelmällä ja dataulostulolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Mittaustulos näytetään helposti luettavina numeroina (korkeus 9 mm). Sähkömagneettinen mittausjärjestelmä AOS (Advanced Onsite Sensor) tarjoaa paremman suojan vettä ja pölyä vastaan.
- Absoluuttiasteikko, nollausta ei tarvita, mikä tekee mittauksesta turvallisemman ja nopeamman.
- Pieni virrankulutus (20000 tuntia jatkuvassa käytössä), pariston varaustilan ilmaisin.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497080 ja nro 497100 datanäppäimellä.
Paristokotelon kansi nro 412239, koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleisötyöntömitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Mittalaitteen mittausmenetelmä | sähkömagneettinen induktiomenetelmä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 50 mm |
| Käyttöaika | 20 000 h |
| Syvyysmitta | kulmalla 3,7 × 1,4 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 0 - 200 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0.03 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 9 mm |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Mittausalue | 0–200 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 412642 |
|---|---|
| EAN | 4946368668048 |