Digitaalinen syvyysmitta IP67 dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin suuri, selkeäkontrastinen LCD-näyttö, numeroiden korkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti säästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa hyvin pitävä Haptoprene-pinta. Mittauspinnat ovat hienoläpättyt. Mittauskisko edessä, ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Lisäsilta, 320 mm pitkä, nro 418689; mittakärki etäisyysmittauksiin, nro 418630.
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Erittäin suuri, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitopintainen Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienohiotut. Etupuolinen mittakisko, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Lisäsilta, 320 mm pitkä nro 418689, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0–300 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 16×3,5 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Virheraja | 0,03 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418682 |
|---|---|
| EAN | 4045197949745 |