Digitaalinen syvyysmitta IP67 i-wi:llä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Laputut ohjausurat. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus), esim. etäisyysmittaukseen mittakärjellä nro 418630. Mittakisko edessä, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu langaton i-wi-dataliitäntä. Kestää pölyä ja kosteutta, käyttöaika n. 3 vuotta (radio aktivoituna n. 0,5 vuotta).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Lisäsilta, pituus 300 mm, nro 418610; mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Langaton tiedonsiirto i-wi-radiovastaanottimeen nro 498912.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Lapatut ohjausurat. Preset (mitta-esiasetus) esim. etäisyysmittauksiin mittauskärjellä nro 418630. Mitta-asteikko edessä, ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu langaton i-wi-dataliitäntä. Pölyä ja kosteutta kestävä, käyttöaika n. 3 vuotta (radio aktivoituna n. 0,5 vuotta).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Lisäsilta, pituus 300 mm, nro 418610, mittauskärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Langaton tiedonsiirto i-wi-radiovastaanottimeen nro 498912.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Kotelo |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 12×3,5 mm |
| Pakkaus | Kotelo |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11 mm |
| Käyttöaika | 26000 h |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418705 |
|---|---|
| EAN | 4059192064723 |