Digitaalinen syvyysmitta IP67 i-wi:llä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Mittapinnat ovat hienolaput. Esiasetuksella (mitta-arvon esiasetus), esim. etäisyysmittaukseen mittakärjellä nro 418630. Mittakisko edessä ohuella karkaistulla mittatappilla ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu, langaton i-wi-dataliitäntä. Pölyä ja kosteutta kestävä, käyttöaika n. 3 vuotta.
Toimitussisältö
Sis. 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Lisäsilta, 300 mm pitkä, nro 418610; mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Langaton tiedonsiirto i-wi-vastaanottimeen nro 498912.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Mittapinnat ovat hienoläpättyt. Preset (mitan esiasetus), esim. etäisyysmittaukseen mittakärjellä nro 418630. Mittakisko edessä ohuella karkaistulla mittatäpällä ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu langaton i-wi-dataliitäntä. Pölyä ja kosteutta kestävä, käyttöaika n. 3 vuotta.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Lisäsilta, 300 mm pitkä nro 418610, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Langaton tiedonsiirto i-wi-vastaanottimeen nro 498912.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 16×4 mm |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11 mm |
| Käyttöaika | 26000 h |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Datalähtö | MAHR i-wi-radiosysteemi |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Virheraja | 0,03 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418703 |
|---|---|
| EAN | 4059192003470 |