Digitaalinen syvyysmitta IP 67, dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Helppolukuinen, korkean kontrastin LCD-näyttö 8,5 mm korkeilla numeroilla.
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Hiotut ohjausurat. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus), esim. etäisyysmittaukseen mittakärjellä nro 418630. Etupuolinen mittauskisko ohuella karkaistulla mittatappilla ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Lisäsilta, 300 mm pitkä nro 418610, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä veteen upotusta vastaan sekä suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 8,5 mm korkeilla numeroilla.
Nykyaikainen energiatehokas mittausjärjestelmä. Lapatut ohjausurat. Preset-toiminnolla (mitan esiasetus) esim. välimittaukseen mittauskärjellä nro 418630. Mittakisko edessä, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Lisäsilta, 300 mm pitkä nro 418610, mittauskärki välimittauksiin nro 418630.
Datakaapeli nro 49894000a.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyystyöntömitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Kotelo |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,05 mm |
| Mittausalue | 0–500 mm |
| Olakkeen pituus | 150 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 12×3,5 mm |
| Pakkaus | Kotelo |
| LCD-näytön numerokorkeus | 8.5 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418704 |
|---|---|
| EAN | 4059192064716 |