Digitaalinen yleis-/yleismallinen työntömitta Multimar 25 EWR
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihdettavat mittausvarret, anturiosat ja vaste-elementit (valinnaiset lisävarusteet). Numeronäyttö on aina luettavissa käyttäjän puolelta. Käyttöaluetta voidaan laajentaa kääntämällä. Tasainen painonjakauma pienissä mitoissa, koska molempia mittausvarren pidikkeitä voidaan siirtää kiskolla. Liukusäädin ja kisko ovat ruostumattomia ja karkaistuja.
Erikoislisävarusteet
Mittausvarret nro 428101, syvyysvaste nro 428111, mittauskiinnikkeet nro 428141, mittausosat nro 428120; 428130; 428160; 428170.
Varaosa
Paristolokeron kansi nro 417702.
Toiminta
IP65: Suojaus kaikkialta tulevalta huuhteluvedeltä ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Vaihdettavat mittavarret, anturinsisäkkeet ja pysäytinelementit (valinnaisia lisävarusteita). Numeronäyttö on aina luettavissa käyttäjän puolelta. Käyttöaluetta voidaan laajentaa kääntämällä. Tasainen painonjakauma pienissä mitoissa, koska molempia mittavarsipidikkeitä voidaan siirtää kiskolla. Liukusäädin ja kisko ruostumattomia ja karkaistuja.
Erikoislisävarusteet
Mittavarret nro 428101, syvyyspysäytin nro 428111, mittakiinnikkeet nro 428141, mittasovitteet nro 428120; 428130; 428160; 428170.
Varaosa
Paristokotelon kansi nro 417702.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; Digimatic-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Lukema | 0,01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Virheraja | 0,04 mm |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Normi | Pajastandardi |
| Mittausalue | 0 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 415546 |
|---|---|
| EAN | 4059192003272 |