Upotettava työntömitta IP66, vaakasuora
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu absoluuttielektroniikalla ja suurilla, helposti luettavilla näytön numeroilla. Nolla-asennon kertaluonteinen asetus, joka pysyy absoluuttisena nollapisteenä seuraavaan paristonvaihtoon asti (n. 1,5 vuotta). Suurin mittaustarkkuus myös suurimmalla siirtonopeudella. ZERO / ABS -toiminto – nollaus ja vaihto suhteellisesta mittauksesta absoluuttiseen mittaukseen.
Asennettava työntömitta, jossa sähkömagneettinen induktiivinen mittausjärjestelmä.
Vaaka-asennus.
Käyttötiedot
Soveltuu mittaus- ja asemointitehtäviin työstökoneissa, kiinnittimissä jne.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, dim 357.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 497085.
Toiminta
IP66: Suojaus voimakkaalta vesisuihkulta sekä tilapäiseltä upotukselta ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis), sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Absoluuttielektroniikalla ja suurilla, helposti luettavilla näytön numeroilla. Nolla-aseman kertakäyttöinen asetus, joka säilyy absoluuttisena nollapisteenä seuraavaan pariston vaihtoon asti (n. 1,5 vuotta). Suurin mittaustarkkuus myös suurimmalla siirtonopeudella. ZERO / ABS -toiminto nollaus ja vaihto suhteellisesta mittauksesta absoluuttimittaukseen.
Upotettava työntömitta elektromagneettisella induktiivisella mittausjärjestelmällä.
Vaaka-asennus.
Käyttötiedot
Soveltuu mittaus- ja asemointitehtäviin työstökoneissa, kiinnittimissä jne.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi 357.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497085.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Asennettava työntömitta |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Normi | Pajanormi |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertatallennus |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertatallennus |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Normi | Pajanormi |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Kokonaispituus l2 | 259 mm |
| Mittakiskon pituus l1 | 235 mm |
| Paino | 410 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 499401 |
|---|---|
| EAN | 2050001051165 |