Digitaalinen urasyvyysmitta IP67
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Upotusten, urien, syvennysten, kappaleiden jne. mittaamiseen. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Malli
Mittakisko kaksoiskoukulla. Molemmat vastepinnat samassa tasossa.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan sekä suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis), lisäksi täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Upotusten, urien, syvennysten, pykälien jne. mittaamiseen. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painamisen vuoksi.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Urasyvyyden työntömitta |
| Pakkaus | Kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Kalibrointi | A2 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 12 × 3,5 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,04 mm |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Olakkeen pituus | 150 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418758 |
|---|---|
| EAN | 4059192066130 |