Digitaalinen urasyvyysmitta IP67
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisennysten, urien, syvennysten, kappaleiden jne. mittaamiseen.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Rakenne
Mittauskisko kaksoiskoukulla. Molemmat kosketuspinnat samassa tasossa.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Urarakojen, urien, syvennysten, olakkeiden ym. mittaamiseen.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Ura-/syvyysmittauskinnas |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Kalibrointi | A2 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausalue | 0–200 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 11,5 × 3,6 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418753 |
|---|---|
| EAN | 4059192057343 |