Digitaalinen urasyvyysmitta IP67, i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Soveltuu urien, lovien, syvennysten, porrastusten jne. mittaamiseen. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheitä, jotka johtuvat käyttöpainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu langaton i-wi-dataliitäntä.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
i-wi-radiovastaanotin nro 498912.
Rakenne
Mittakisko kaksoiskoukulla. Molemmat kosketuspinnat samassa tasossa.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä upotusta vastaan veteen ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Tarkoitettu upotusten, urien, syvennysten, porrastusten jne. mittaamiseen. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, joita aiheutuu ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Erittäin suuri LCD-näyttö, numerokorkeus 11 mm. Integroitu langaton i-wi-dataliitäntä.
Toimitussisältö
1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 4989403.
i-wi-radiovastaanotin nro 498912.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Urasävyysmitta (työntömitta) |
| Pakkaus | Kotelo |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; MAHR i-wi-radiolinkkijärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Kalibrointi | A2 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausalue | 0–200 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 12 × 3,5 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 418759 |
|---|---|
| EAN | 4059192066147 |