Tulkiteräsrulla 6 mm×5 m C-teräs 0,05 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kylmävalssattu, jousikova tulkkiteräsnauha, jolla on mahdollisimman hyvä tasomittatarkkuus. Nauhan paksuus on koosta 0,02 alkaen jatkuvasti pysyvästi merkitty (poikkeus nro 478502 koosta 0,08).
Säilytetään käytännöllisessä kotelossa; vedetään ulos samaan tapaan kuin rullamitan nauha. Haluttu pituus voidaan katkaista 5 tai 10 m pitkästä nauhasta.
C-teräs – hiiliteräs, materiaalinro 1.1274, kylmävalssattu, karkaistu, kirkas pinta (koko 0,01 ja 0,02 ruostumaton).
Käyttötiedot
Jigien ja työkalujen valmistuksessa koneenosien säätöön, aluskalvoksi työkappaleiden linjauksessa, kaikenlaisiin toleranssimittauksiin, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painotelojen säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittateräsnauha |
|---|---|
| Normi | Korjaamostandardi |
| Materiaali | hiiliteräs |
| Rullan leveys | 6 mm |
| Rullien pituus | 5 m |
| Paksuus | 0.05 mm |
| Normi | Korjaamostandardi |
| Virheraja | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4785150,05 |
|---|---|
| EAN | 2050001054708 |