Rakotulkkinauharulla 12,7 mm×5 m ruostumaton
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kylmävalssattu, jousikova rakotulkkiteräsnauha, jossa mahdollisimman hyvä tasotarkkuus. Nauhan paksuus on koosta 0,02 alkaen merkitty pysyvästi juoksevasti (poikkeus nro 478502 koosta 0,08 alkaen).
Säilytetään käytännöllisessä kotelossa, vedetään ulos kuten rullamittanauha. Haluttu pituus voidaan leikata 5 tai 10 m:n pituisesta nauhasta.
Ruostumaton − ruostumaton haponkestävä teräs, materiaalinro 1.4310 (tai 1.4301 paksuus 0,005–0,05 mm), kylmävalssattu, jousikova, kirkas pinta.
Käyttötiedot
Kiinnitin- ja työkalurakennuksessa koneenosien säätöön, aluskalvoksi työkappaleiden kohdistuksessa, kaikenlaiseen toleranssimittaukseen, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painotelojen säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rakotulkkinauha |
|---|---|
| Normi | Verstasstandardi |
| Materiaali | ruostumaton |
| Rullan leveys | 12.7 mm |
| Rullien pituus | 5 m |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Paksuus | 0.03 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Toleranssi | T3 |
| Virheraja | ± 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478507 |
|---|---|
| EAN | 4045197925541 |