Mittateräsrulla 12,7 mm × 10 m C-teräs
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kylmävalssattu, jousikova mittateräsnauha, jonka tasotarkkuus on mahdollisimman korkea. Nauhapaksuus on koosta 0,02 alkaen merkitty pysyvästi juoksevalla merkinnällä (poikkeus nro 478502 koosta 0,08 alkaen).
Säilytetään käytännöllisessä kotelossa; vedetään ulos kuten rullamittanauha. Haluttu pituus voidaan katkaista 5 tai 10 m pitkästä nauhasta.
C-teräs – hiiliteräs, materiaalinro 1.1274, kylmävalssattu, karkaistu, kirkas pinta (koko 0,01 ja 0,02 ruostumaton).
Käyttötiedot
Jigi- ja työkalujen valmistuksessa koneenosien säätöön, aluskalvoksi työkappaleiden linjauksessa, kaikenlaiseen toleranssimittaukseen, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painotelojen säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vetoteräsnauha |
|---|---|
| Normi | Konepajastandardi |
| Materiaali | hiiliteräs |
| Rullan leveys | 12,7 mm |
| Rullien pituus | 10 m |
| Paksuus | 0.02 mm |
| Normi | Konepajastandardi |
| Toleranssi | T3 |
| Virheraja | ± 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478504 |
|---|---|
| EAN | 4045197524102 |