Rakotulkkinauharulla 12,7 mm×5 m, ruostumaton 0,005 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kylmävalssattu, jousikova rakotulkkinauha mahdollisimman suurella tasotarkkuudella. Nauhapaksuus on koosta 0,02 alkaen pysyvästi juoksevasti merkitty (poikkeus nro 478502 koosta 0,08 alkaen).
Toimitetaan käytännöllisessä kotelossa, vedetään ulos kuten rullamittanauha. Haluttu pituus voidaan katkaista 5 tai 10 m pitkästä nauhasta.
Ruostumaton – ruostumaton haponkestävä teräs, materiaalinro 1.4310 (tai 1.4301 paksuus 0,005–0,05 mm), kylmävalssattu, jousikova, kirkas pinta.
Käyttötiedot
Jigien ja työkalujen valmistuksessa koneenosien säätöön, aluskalvoksi työkappaleiden kohdistukseen, kaikenlaiseen toleranssimittaukseen, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painorullien säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tulkki-/rakotulkkinauha |
|---|---|
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaali | ruostumaton |
| Rullan leveys | 12.7 mm |
| Rullien pituus | 5 m |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Paksuus | 0.005 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Toleranssi | T3 |
| Virheraja | ± 1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4785050,005 |
|---|---|
| EAN | 2050001054777 |