Rakotulkkinauharulla 12,7 mm×5 m
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kylmävalssattu, jousikova rakotulkkiteräsnauha, mahdollisimman suurella tasotarkkuudella. Nauhan paksuus on koosta 0,02 alkaen merkitty pysyvästi juoksevalla merkinnällä (poikkeus nro 478502 koosta 0,08 alkaen).
Säilytetään käytännöllisessä kotelossa, vedetään ulos kuten rullamittanauha. Haluttu pituus voidaan leikata 5 tai 10 m pitkästä nauhasta.
C-teräs − hiiliteräs, materiaalinro 1.1274, kylmävalssattu, karkaistu, kirkas pinta (koko 0,01 ja 0,02 ruostumatonta).
Käyttötiedot
Jigi- ja työkalurakennuksessa koneenosien säätöön, aluskalvoksi työkappaleiden kohdistuksessa, kaikenlaiseen toleranssimittaukseen, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painotelarien säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | rakotulkkinauha |
|---|---|
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaali | hiiliteräs |
| Rullan leveys | 12.7 mm |
| Rullien pituus | 5 m |
| Paksuus | 0.7 mm |
| Normi | Konepajan standardi |
| Toleranssi | T3 |
| Virheraja | ± 12 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478502 |
|---|---|
| EAN | 4045197524775 |