Tulkinteräsrulla 12,7 mm × 5 m
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kylmävalssattu, jousikova tulkinteräsnauha, jolla on mahdollisimman suuri tasotarkkuus. Nauhan paksuus on koosta 0,02 alkaen pysyvästi juoksevasti merkitty (poikkeus nro 478502 koosta 0,08 alkaen).
Säilytetään käytännöllisessä kotelossa ja vedetään ulos kuten rullamittanauha. Haluttu pituus voidaan leikata 5 tai 10 m pitkästä nauhasta.
C-teräs – hiiliteräs, materiaalinro 1.1274, kylmävalssattu, karkaistu, kirkas pinta (koot 0,01 ja 0,02 ruostumatonta).
Käyttötiedot
Jigien ja työkalujen valmistuksessa koneenosien säätöön, aluskalenaariksi työkappaleiden kohdistuksessa, kaikenlaiseen toleranssimittaukseen, sovitteiden ja ohjausten tarkastukseen tai väri- ja painotelojen säätöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tulkinteräsnauha |
|---|---|
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaali | hiiliteräs |
| Rullan leveys | 12.7 mm |
| Rullien pituus | 5 m |
| Paksuus | 0.09 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Toleranssi | T3 |
| Virheraja | ±4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 478450 |
|---|---|
| EAN | 2050001054999 |