Itsetasaava ristilaser LINO L6rs
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Leica geosystems
- Tuotenumero
- G468486L6RS
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä, ergonominen muovikotelo, joka on pöly- ja roiskevesisuojattu.
Rakenne
Itsetasaava moniviivalaser, jossa 3 kpl 360° laserlinjaa: yksi vaaka- ja kaksi pysty-360°-laserlinjaa. Laserlinjat ovat ohuet, terävät ja selkeästi näkyvät. Lasertehoa voidaan säätää 3 portaassa paremman näkyvyyden tai pidemmän käyttöajan saavuttamiseksi. Itsetasaus pitkille etäisyyksille kallistuksessa. Ajansäästö luotipisteen helpon asettamisen ansiosta. Kiinteä luotipiste integroidun pohjalevyn ansiosta. Laserlinjojen helppo ja tarkka kohdistus ±10°. Muistitoiminto henkilökohtaisille asetuksille. Pöly- ja roiskevesisuojattu. Kolminkertainen virransyöttökonsepti mahdollistaa keskeytymättömän työskentelyn. Voidaan käyttää vaihtoehtoisesti litiumioniakulla, AA-paristoilla tai verkkolaitteella.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykerrostumilta (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
3 kpl paristoja nro 081561 LR6, lasermaalitaulu, laukku.
Rakenne
Kestävä, ergonominen muovikotelo, joka on pöly- ja roiskevesisuojattu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa; 1/4 UNC tuumaa; 1/4 UNC tuumaa |
| Toimintasäde | 25 m |
| Tasausalue | ±4 astetta |
| Syvyys | 100 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 530 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 110 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Virheraja | ±0,2 mm/m |
| Laserin väri | punainen |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 70 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Käyttöaika | 25 h |
| Halkaisija vastaanottimen kanssa | 140 m |
| Sarja | LINO |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G468486L6RS |
|---|---|
| EAN | 7640180530640 |