Itsetasaava ristilaser LINO
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka, ergonominen muovikotelo, joka on pöly- ja roiskevesisuojattu.
Rakenne
Vihreät laserlinjat takaavat optimaalisen näkyvyyden. Jopa 400 % parempi näkyvyys kuin punaisella lasersäteellä.
Itsetasaava monilinjainen laser, jossa 3 kpl 360° laserlinjaa. Yksi vaakasuora ja kaksi pystysuoraa 360° laserlinjaa. Laserlinjat ovat ohuet, terävät ja selkeästi näkyvät. Lasertehoa voidaan säätää 3 portaassa paremman näkyvyyden tai pidemmän käyttöajan saavuttamiseksi. Itsetasaus pitkillä etäisyyksillä myös kallistuksessa. Ajan säästö luotipisteen helpon asettamisen ansiosta. Kiinteä luotipiste integroidun pohjalevyn ansiosta. Laserlinjojen helppo ja tarkka suuntaus ±10°. Muistitoiminto henkilökohtaisille asetuksille. Pöly- ja roiskesuojattu. Kolminkertainen virransyöttökonsepti mahdollistaa keskeytymättömän työskentelyn. Voidaan käyttää vaihtoehtoisesti litiumioniakulla, AA-paristoilla tai verkkolaitteella.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Litiumioniakku, laturi verkkoadapterilla, laserkohdelevy, laukku.
Rakenne
Kestävä, ergonominen muovikotelo, joka on pöly- ja roiskevesisuojattu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa; 1/4 UNC tuumaa; 1/4 UNC tuumaa |
| Toimintasäde | 35 m |
| Tasausalue | ±4 astetta |
| Syvyys | 100 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 530 g |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 110 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,2 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 70 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Käyttöaika | 11 h |
| Halkaisija vastaanottimen kanssa | 140 m |
| Sarja | LINO |
| Akkukapasiteetti | 5.2 Ah |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 468486 |
|---|---|
| EAN | 7640180530657 |