Itsetasaava ristilaser GCL 2-50cg
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti ristilaser itsenivellävillä laserlinjoilla. Linjojen nopea vaaka- ja pystysuuntaisen suuntaus. Softgrip-tartuntapinta suojaa iskuilta. Pöly- ja roiskevesisuojattu. Lisäksi kaksi pystysuoraa luotipistettä.
Rakenne
Vihreät ristilinjat parhaan mahdollisen näkyvyyden varmistamiseksi myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Bluetooth®-liitäntä etäkäyttöön tarkkuustöissä ilman laitteen koskettamista. Voidaan käyttää paristoilla (sisältyvät). Suuri työskentelyalue, jopa 80 m, vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Toiminto
IP54: suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
12 V litiumioniakku, laturi, monitoimipidike, lasermaalitaulu, suojalaukku ja kuljetuslaukku.
Malli
Kompakti ristilaser itsetasaavilla laserlinjoilla. Linjojen nopea vaaka- ja pystysuuntainen kohdistus. Kestävä rakenne Softgrip-tartuntapinnoilla suojaa iskuilta. Pöly- ja roiskevesisuojattu. Lisäksi kaksi pystysuoraa luotipistettä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Toimintasäde | 20 m |
| Tasausalue | ±4° |
| Leveys | 55 mm |
| Paino | 600 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 122 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,3 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 80 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 136 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Nimellisjännite | 12 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4684882-50CG |
|---|---|
| EAN | 3165140865654 |