Itsetasaava ristilaser GCL Gcl12v
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti ristilaser itsevaaittuvilla laserlinjoilla. Linjojen nopea vaaka- ja pystysuuntaisesti kohdistus. Softgrip-kosketuspinnalla varustettu vankka rakenne suojaa iskuilta. Pöly- ja roiskevesisuojattu. Lisäksi kaksi pystysuoraa luotipistettä.
Rakenne
Vihreät ristilinjat takaavat parhaan mahdollisen näkyvyyden myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Bluetooth®-liitäntä etäohjattuun käyttöön tarkkuustöissä ilman laitteen koskettamista. Voidaan käyttää paristoilla (sisältyvät). Laaja työalue, jopa 50 m, vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Toiminta
IP65: Suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista sekä suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis), lisäksi täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
12 V litiumioniakku, laturi, monitoimiteline, laserkohdelevy, suojapussi ja kuljetuslaukku.
Malli
Kompakti ristilaser itsetasaavilla laserlinjoilla. Linjojen nopea vaaka- ja pystysuuntainen kohdistus. Kestävä rakenne Softgrip-tartuntapinnoilla suojaa iskuilta. Pöly- ja roiskevesisuojattu. Lisäksi kaksi pystysuoraa luotipistettä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Toimintasäde | 25 m |
| Tasausalue | ±4° |
| Leveys | 68 mm |
| Paino | 590 g |
| Valmistajan merkintä | GCL12V |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 116 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 073851 B12 |
| Virheraja | ±0,3 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 50 m |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 152 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Sarja | GCL |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Akun jännite | 12 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G468488GCL12V |
|---|---|
| EAN | 4053423303360 |