Itsetasaava ristiviivalaser GLL
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vihreät ristiviivat parhaan mahdollisen näkyvyyden takaamiseksi myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat kestäviä. Mukava, nopea ja turvallinen kiinnitys universaalikiinnikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokkiajat.
Yksi vaaka- ja kaksi pystysuuntaista 360° linjaa mahdollistavat monia uusia käyttökohteita samanaikaiseen merkintään, kohdistukseen ja tasaukseen sisätiloissa. Laaja työskentelyalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Suoritus
Laaja työskentelyalue jopa 120 m vastaanottimen LR7 Professional (lisävaruste) avulla. Bluetooth-liitäntä etäkäyttöön tarkkoja töitä varten ilman laitteen koskettamista.
CAL Guard valvoo laseriä ja ilmoittaa haittavaikutuksista sekä kalibrointitarpeesta. Vaihtoehtoinen virtalähde 4 kpl AA-paristoilla. Korkeudensäätö lukituksella turvalliseen ja tarkkaan kohdistukseen BM1-universaalikiinnikkeen avulla.
Vihreät laserlinjat parhaan näkyvyyden takaamiseksi myös huonoissa valaistusolosuhteissa.
Toiminto
IP54: suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
akku pikalaturilla, BM1-universaalikiinnike, lasermaalitaulu, suojapussi, kuljetuslaukku.
Rakenne
Vihreät ristiviivat parasta mahdollista näkyvyyttä varten myös heikoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat erittäin kestävät. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokit.
Yksi vaaka- ja kaksi pystyviivaa 360° mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkitsemiseen, kohdistamiseen ja vaaitukseen. Suuri työalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Toimintasäde | 30 m |
| Tasausalue | ±4° |
| Leveys | 84 mm |
| Paino | 900 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 148 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,2 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 120 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 162 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4684903-80CG |
|---|---|
| EAN | 3165140888424 |