Itsetasaava ristiviivalaser GLL
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vihreät ristiviivat takaavat parhaan mahdollisen näkyvyyden myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan käyttöön rakennustyömailla ja ne ovat kestäviä. Mukava, nopea ja varma kiinnitys yleispitimen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihtamisen litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa käyttökatkot.
Yksi vaaka- ja kaksi pystysuoraa 360° linjaa mahdollistavat monia uusia käyttökohteita samanaikaiseen merkintään, kohdistukseen ja tasaukseen sisätiloissa. Laaja toiminta-alue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkuilta kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
12 V litiumioniakku, pikalaturi, yleispidin LB 10, lasermaalitaulu, pussi ja L-Boxx.
Rakenne
Vihreät ristiviivat parasta mahdollista näkyvyyttä varten myös heikoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat erittäin kestävät. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokit.
Yksi vaaka- ja kaksi pystyviivaa 360° mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkitsemiseen, kohdistamiseen ja vaaitukseen. Suuri työalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa |
| Toimintasäde | 30 m |
| Tasausalue | ±4 astetta |
| Leveys | 89 mm |
| Paino | 960 g |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen; Akkukäyttöinen; Akkukäyttöinen |
| Korkeus | 139 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,3 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 100 m |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 162 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Sarja | GLL |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Akun jännite | 12 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G468490GLL12V |
|---|---|
| EAN | 4053423303292 |