Itsetasaava ristiviivalaser GLL
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vihreät ristilinjat parhaan mahdollisen näkyvyyden takaamiseksi myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja tarjoavat kestävyyttä. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeellä LB 10 Professional, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirransyöttö mahdollistaa saumattoman vaihtamisen litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa käyttökatkokset.
Yksi vaaka- ja kaksi pystysuoraa 360°-linjaa mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkintään, kohdistukseen ja tasaukseen. Suuri työskentelyalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Rakenne
Suuri työskentelyalue jopa 120 m vastaanottimen LR7 Professional (lisävaruste) avulla. Bluetooth-liitäntä etäohjattuun käyttöön tarkkuustöissä ilman laitteen koskettamista.
CAL Guard valvoo laseria ja ilmoittaa haittavaikutuksista ja kalibrointitarpeesta. Vaihtoehtoinen virransyöttö 4 kpl AA-paristoilla. Korkeudensäätö lukituksella turvalliseen ja tarkkaan kohdistukseen universaalipidikkeellä BM1.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
akku pikalaturilla, BM1-universaalikiinnike, laserkohdelevy, suojalaukku, kuljetuslaukku.
Rakenne
Vihreät ristiviivat parasta mahdollista näkyvyyttä varten myös heikoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat erittäin kestävät. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokit.
Yksi vaaka- ja kaksi pystyviivaa 360° mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkitsemiseen, kohdistamiseen ja vaaitukseen. Suuri työalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa; 1/4 tuumaa; 5/8 tuumaa |
| Toimintasäde | 30 m |
| Tasausalue | ±4° |
| Leveys | 84 mm |
| Paino | 900 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 148 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,2 mm/m |
| Laserin väri | punainen |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 120 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 162 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4684903-80C |
|---|---|
| EAN | 3165140888301 |