Itsetasaava ristiviivalaser GLL
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vihreät ristilinjat takaavat parhaan mahdollisen näkyvyyden myös huonoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat pitkäikäisiä. Mukava, nopea ja turvallinen kiinnitys yleispitimellä LB 10 Professional, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirransyöttö mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa käyttökatkot.
Yksi vaaka- ja kaksi pystysuuntaista 360°-linjaa mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkintään, kohdistukseen ja tasaukseen. Suuri työskentelyalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkulta kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
3,7 V litiumioniakku, USB-C-kaapeli, yleispidin LB 10, lasermaalitaulu, tasku ja asentajan laukku.
Rakenne
Vihreät ristiviivat parasta mahdollista näkyvyyttä varten myös heikoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat erittäin kestävät. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokit.
Yksi vaaka- ja kaksi pystyviivaa 360° mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkitsemiseen, kohdistamiseen ja vaaitukseen. Suuri työalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Toimintasäde | 20 m |
| Tasausalue | ±4 astetta |
| Leveys | 68 mm |
| Paino | 560 g |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen; Akkukäyttöinen; Akkukäyttöinen |
| Korkeus | 116 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Virheraja | ±0,3 mm/m |
| Laserin väri | vihreä |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Pituus | 129 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Sarja | GLL |
| Akun jännite | 3.6 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G468490GLL20BOX |
|---|---|
| EAN | 4053423303339 |