Lämpötila- ja virtausmittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Kompakti mittalaite, optimoitu älypuhelimille. Kaikki mitatut arvot siirretään suoraan maksuttomaan testo Smart Probes -sovellukseen (järjestelmävaatimukset: iOS 8.3 tai Android 4.3 tai uudempi / Bluetooth® 4.0), ja ne voidaan lukea mobiililaitteella, tallentaa ja lähettää suoraan sähköpostitse.
- Enintään 6 Smart Probe -anturin näyttö samanaikaisesti.
- Mitattujen arvojen langaton lukeminen mobiililaitteellasi.
- Mitattujen arvojen muutokset esitetään kaaviona tai taulukkona.
- Mitta-arvojen pöytäkirjaa voidaan täydentää valokuvilla.
Terminen anemometri älypuhelinohjauksella.
Toimitussisältö
Sis. 4 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä kalibrointipöytäkirja.
Huomautus
Lisää SmartProbes-antureita (lämpömittari, puristushylsy-/pintalämpömittari, differentiaalipainemittari ja korkeapainemittari) saatavilla pyynnöstä.
Suoritus
Tilavuusvirran näyttö useilla poisto-/tuloaukoilla ilmanvaihtojärjestelmän säätöä varten. Helppo aukon parametrien määritys (mitat ja geometria).
Rakenne
Kompakti mittalaite, optimoitu älypuhelimille. Kaikki mitatut arvot siirretään suoraan maksuttomaan testo Smart Probes -sovellukseen (järjestelmävaatimukset: iOS 8.3 tai Android 4.3 tai uudempi/Bluetooth® 4.0) ja ne voidaan lukea mobiililaitteella, tallentaa ja lähettää sitten suoraan sähköpostitse.
- Enintään 6 Smart Probes -mittapään näyttö samanaikaisesti.
- Mitta-arvojen langaton luku mobiililaitteessa.
- Mitta-arvojen muutokset esitetään kaaviona tai taulukkona.
- Mittaustulosten pöytäkirjaan voidaan liittää valokuvia.
Termo-anemometri älypuhelinohjauksella.
Toimitussisältö
Sisältää 4 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä kalibrointipöytäkirjan.
Huomautus
Lisää SmartProbes-mittapäitä (lämpömittari, puristusliitäntälämpömittari, paine-eromittari ja korkeapainemittari) saatavissa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
|---|---|
| Pituus | 154 mm |
| Ilmanopeuden mittausalue | 0.4 - 30 m/s |
| Lämpötilan mittausalue | -20 - 60 °C |
| Leveys | 43 mm |
| Korkeus | 21 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474186 |
|---|---|
| EAN | 4029547014277 |