Dataloggeri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä, kompakti 2-kanavainen dataloggeri suurella taustavalaistulla näytöllä. Sisäinen muisti 1 miljoonalle mittausarvolle. Korkea tietoturva myös tyhjällä paristolla. Mittausväli voidaan asettaa 10 sekunnista 24 tuntiin. Paristonkesto ≥3 vuotta (mittausväli 15 min, 25°C). Kaksi vakioliitäntää (mini-USB ja SD-kortti) helppoon ohjelmointiin ja lokitietojen lukemiseen suoralla PC-liitännällä.
Toimitussisältö
Sis. seinäteline, lukko, 3 paristoa nro081561, koko LR3, sekä kalibrointipöytäkirja. ComSoft Basic V5 -ohjelma on ladattavissa maksutta.
Lisävarusteet
USB-kaapeli 474183, tyyppi USB.
Rakenne
Liitäntä 2 ulkoiselle lämpötila-anturille (tyyppi K ja T) nro 474120, 474140 tai 474150.
Toiminto
IP65: suoja vesiruiskua vastaan kaikista suunnista ja suoja pölyn pääsyä vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Kestävä, kompakti 2-kanavainen dataloggeri, jossa suuri taustavalaistu näyttö. Sisäinen muisti 1 miljoonalle mittausarvolle. Korkea tietoturva myös tyhjällä paristolla. Mittausväli voidaan asettaa 10 sekunnista 24 tuntiin. Paristonkesto ≥3 vuotta (mittausväli 15 min, 25°C). Kaksi vakioliitäntää (mini-USB ja SD-kortti) helppoa ohjelmointia ja lokitietojen lukua varten suoran PC-liitännän kautta.
Toimitussisältö
Sis. seinäteline, lukko, 3 paristoa nro081561, koko LR3, sekä kalibrointipöytäkirja. Ohjelma ComSoft Basic V5 on ladattavissa maksutta.
Erikoistarvikkeet
USB-kaapeli 474183, tyyppi USB.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I8 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Dataloggeri |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Leveys | 54 mm |
| Pituus | 96 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 29 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Kalibrointi | I8 |
| Lämpötilan virheraja (ulkoinen anturi) | ±0,5 (-50 – 70) °C |
| Valmistajan merkintä | 175 T3 |
| Lämpötilan mittausalue (ulkoinen anturi) | -50 – +1000 (tyyppi K); -50 – +400 (tyyppi T) °C |
| Ulkoisen anturin tyyppi | K ja T |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474180 |
|---|---|
| EAN | 4029547011108 |