Taskukokoinen lämpökamera Tc01a
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä ja tehokas lämpökamera infrapunasäteilyn visualisointiin.
- Kuva kuvassa -tila: Helppo vianhaku näkyvän kuvan ja lämpökuvan samanaikaisen esityksen avulla.
- Fluke Connect: Mittausten ja kuvien helppo tallennus WLAN-yhteyden kautta.
Käyttötiedot
Mekaanisten ja sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien ennaltaehkäisevään huoltoon ja valvontaan. Erittäin sopiva kunnossapitoon, rakennustöihin, lämmitykseen ja asennuksiin sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Rakenne
Mobiiliversio Android-liitäntää varten.
Toiminta
IP54: Suojaus kaikista suunnista tulevalta roiskuvalta vedeltä ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Vankka ja tehokas lämpökamera infrapunasäteilyn näkyvään esittämiseen.
- Kuva kuvassa -tila: Helppo vianhaku näkyvän kuvan ja lämpökuvan samanaikaisella esityksellä.
- Fluke Connect: Helppo mittausten ja kuvien tallennus WLANin kautta.
Käyttötiedot
Mekaanisten ja sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien ennakoivaan kunnossapitoon ja valvontaan. Soveltuu erittäin hyvin kunnossapitoon, rakennustöihin, lämmitykseen ja asennuksiin sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Datalähtö | Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Tarkkuus | ±2 °C tai 2 % |
| Näkökenttä | 56 × 42° |
| Lämpöherkkyys | 0,05 K |
| Ilmaisimen koko | 256 × 192 px |
| Kuvan päivitystaajuus | 9 Hz |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Lämpötila-alue | -10 - 550 °C |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Datalähtö | Fluke Connect; USB-liitäntä; Fluke Connect; USB-liitäntä; Fluke Connect; USB-liitäntä |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G474025TC01A |
|---|---|
| EAN | 195112129005 |