Taskukokoinen lämpökamera
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä ja tehokas lämpökamera infrapunasäteilyn näkyvään esittämiseen.
- Kuva kuvassa -tila: Helppo vianhaku näyttämällä samanaikaisesti näkyvä kuva ja lämpökuva.
- Fluke Connect: Mittausten ja kuvien helppo tallennus WLANin kautta.
Käyttötiedot
Ennakoivaan kunnossapitoon ja sekä mekaanisten että sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien valvontaan. Soveltuu erinomaisesti kunnossapitoon, rakennustöihin, lämmitykseen ja asennukseen sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Rakenne
Pieni ja kompakti taskukokoinen rakenne.
8,9 cm:n (3,5 tuuman) LCD-kosketusnäyttö Helppo käyttää ja vianhakuun.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Sisältää litiumioniakun, USB-kaapelin, kantohihnan ja säilytyslaukun.
Rakenne
Vankka ja tehokas lämpökamera infrapunasäteilyn näkyvään esittämiseen.
- Kuva kuvassa -tila: Helppo vianhaku näkyvän kuvan ja lämpökuvan samanaikaisella esityksellä.
- Fluke Connect: Helppo mittausten ja kuvien tallennus WLANin kautta.
Käyttötiedot
Mekaanisten ja sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien ennakoivaan kunnossapitoon ja valvontaan. Soveltuu erittäin hyvin kunnossapitoon, rakennustöihin, lämmitykseen ja asennuksiin sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Datalähtö | Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Tarkkuus | ±2 °C tai 2 % |
| Näkökenttä | 50 × 38 astetta |
| Lämpöherkkyys | 0,06 K |
| Ilmaisimen koko | 120 × 90 px |
| Pienin tarkennusetäisyys | 0,228 m |
| Kuvan päivitystaajuus | 9 Hz |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Lämpötila-alue | -20 - 400 °C |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Datalähtö | Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä; Fluke Connect; Digimatic-liitäntä |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474025 |
|---|---|
| EAN | 195112031414 |