Lämpötilamittari lämpötila-anturitikulla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Taskukokoinen minilämpömittari.
Korkea tarkkuus (K-tyypin termoelementti).
Patentoitu kääntyvä pää (180°a).
Toimitussisältö
Sis. kiinnitysklipsin, 3 paristoa nro 081561, koko LR3.
Kuvaus
Lämpötilatikku ristihihnapinta-anturilla. Jousitettu ristihihna mukautuu kaikille pinnoille
Rakenne
Minilämpötilamittari taskukoossa.
Korkea tarkkuus (termoelementti tyyppi K).
Patentoitu kääntyvä pää (180°).
Toimitussisältö
Sis. kiinnitysklipsi, 3 paristoa nro 081561, koko LR3.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lämpömittari |
| Mittausalue | -50 – +350, lyhytaikaisesti jopa 500 °C |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Virheraja muulla mittausalueella | ± 1 % |
| Vasteaika t99 | 5 s |
| Anturiputken pituus | 150 mm |
| Virheraja (-50,0–99,9 °C) | ± 1 °C |
| Anturiputken ⌀ | 12 mm |
| Resoluutio | 0,1 °C |
| Akun käyttöikä noin | 1000 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474080 |
|---|---|
| EAN | 4029547008375 |