Lämpökamera
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kamera infrapunasäteilyn näkyvään esittämiseen. Erinomainen kuvanlaatu ja pieni lämpötilaresoluutio mahdollistavat myös hyvin pienten lämpötilaerojen havaitsemisen. Tämän ansiosta voidaan tehdä laadullinen ja määrällinen lämpötila-analyysi.
Auto Hot Cold Spot -tunnistus. Scale Assist: Asettaa automaattisesti sopivan asteikon tunnistettujen arvojen mittaamiseen.
Käyttötiedot
Sekä mekaanisten että sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien ennakoivaan huoltoon ja valvontaan. Erittäin sopiva huoltoon, rakennustöihin, lämmitys- ja asennustöihin sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Toimitussisältö
Sis. USB-kaapelin, verkkolaitteen, litiumioniakun, ammattilaisohjelmiston (ilmainen lataus), käyttöönottotoimintaohjeet, pikaoppaan. Kalibrointipöytäkirja ja laukku.
Rakenne
Sisäänrakennetulla digitaalikameralla. Mittalaite voidaan liittää älypuhelimeesi Bluetooth®-yhteyden ja testo Thermography -sovelluksen kautta.
Rakenne
Kamera infrapunasäteilyn näkyvään esittämiseen. Erinomainen kuvanlaatu ja matala lämpötilaresoluutio mahdollistavat myös hyvin pienten lämpötilaerojen havaitsemisen. Näin voidaan suorittaa laadullinen ja määrällinen lämpötila-analyysi.
Auto Hot Cold Spot -tunnistus. Scale Assist: asettaa automaattisesti sopivan asteikon tunnistettujen arvojen mittaamiseen.
Käyttötiedot
Mekaanisten ja sähköisten laitteistojen tai tuotantoprosessien ennakoivaan kunnossapitoon ja valvontaan. Erittäin sopiva huoltoon, rakennustöihin, lämmitykseen ja asennuksiin sekä Facility Managementiin ja kiinteistötekniikkaan.
Toimitussisältö
Sis. USB-kaapeli, verkkolaite, litiumioniakku, ammattiohjelmisto (ilmainen lataus), käyttöönotto-ohjeet, pikaopas. Kalibrointipöytäkirja ja laukku.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Näytön koko | 3.5 tuuma |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Tarkkuus | ± 2 °C tai 2 % mittausarvosta |
| Näkökenttä | 31×23 astetta |
| Lämpöherkkyys | 0,1 K |
| Ilmaisimen koko | 320×240 px |
| Pienin tarkennusetäisyys | 0.5 m |
| Kuvan päivitystaajuus | 9 Hz |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Lämpötila-alue | -30 - 650 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474040 |
|---|---|
| EAN | 4029547017070 |