IR-lämpötila- ja kosteudenmittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Nopea ja tarkka IR-lämpömittari, jossa intuitiivinen ja helppokäyttöinen valikko-ohjaus kuvakkeiden ja joystickin avulla.
Optiikka 50:1 mahdollistaa turvalliset mittaukset myös suurilta etäisyyksiltä. 4-pistelaser näyttää tarkan mittausalueen ja estää virhemittaukset.
- Automaattisesti mukautuva emissiivisyys yhdessä pinta-anturin nro 474120 koon OF kanssa.
- Online-mittaus yhdessä maksuttoman ohjelmiston kanssa.
- Muisti 200 mittausarvolle ja 20 emissiivisyysarvolle.
- Kytkettävä näytön taustavalo.
- Optinen ja akustinen hälytys raja-arvon ylittyessä.
Toimitussisältö
Sisältää 3 paristoa nro 081561, kokoLR6, ja kalibrointipöytäkirjan.
Erikoislisävarusteet
Pinta-anturi nro 474120, koko OF. EasyClimate-ohjelmisto voidaan ladata maksutta.
Malli
Laajennetulla mittausalueella jopa 1500 °C.
Käyttötiedot
Tarkka mittaus jopa 1500 °C turvalliselta etäisyydeltä.
Malli
Nopea ja tarkka IR-lämpömittari, jossa intuitiivinen ja mukava valikko-ohjaus kuvakkeiden ja joystickin kautta.
Optiikka 50:1 mahdollistaa luotettavat mittaukset myös pitkiltä etäisyyksiltä. 4-pistelaser näyttää tarkan mittausalueen ja estää virhemittaukset.
- Automaattisesti mukautuva emissiivisyys yhdessä pintatunnistimen nro 476120 (koko OF) kanssa.
- Online-mittaus yhdessä maksuttoman ohjelmiston kanssa.
- Muisti 200 mittausarvolle ja 20 emissiivisyysarvolle.
- Kytkettävä näytön taustavalo.
- Optinen ja akustinen hälytys raja-arvon ylittyessä.
Toimitussisältö
Sis. 3 paristoa nro 081561, kokoLR6, sekä kalibrointiprotokolla.
Erikoisvarusteet
Pintatunnistin nro 474120, koko OF. EasyClimate-ohjelmisto on ladattavissa maksutta.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I5 |
|---|---|
| Laserpisteiden määrä | 4 |
| Mittausalue | -10 – 1500 °C |
| Optiikka | 50:1 |
| Emissiivisyys säädettävissä | 0.1 - 1 |
| Infrapunaresoluutio | 0,1 (-10 – +999,9 °C); 1 (+1000 – +1500 °C) °C |
| Leveys | 166 mm |
| Pituus | 193 mm |
| Paino | 514 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 63 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Kalibrointi | I5 |
| Virheraja muulla mittausalueella | ±2,0 °C tai ±1 % mittausarvosta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474022 |
|---|---|
| EAN | 4029547011931 |