Yleismittari
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / DIN EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Luja muovirunko ja suurikokoinen 3,1/2 tuuman, 4 tuuman tai 4,3/4 tuuman LCD-näyttö.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Ammattimaisen mittaustekniikan perustaso. Optimaalinen hinta-laatusuhde. Nopea johtavuuden testaus, varoitus virheellisestä kytkennästä (sulakesuojaus).
Toimituksen sisältö
Lämpötila-anturi, kuminen suojakehys.
Tekniset tiedot
| Kotelon materiaali | muovi |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
| Kalibrointi | I3; I7; I3; I7; I3; I7 |
| Muistitoiminto | HOLD, MAX / MIN / AVG, REL; HOLD, MAX / MIN / AVG, REL; HOLD, MAX / MIN / AVG, REL |
| Jänniteanturi (kosketukseton) | kyllä |
| Kalibrointi | I3; I7; I3; I7; I3; I7 |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 1 mA – 10 A |
| Vaihtojännite AC | 10 µV – 1000 V |
| Perustarkkuus | 0,2 % |
| Tasavirta dc | 1 mA – 10 A |
| Dioditestaus | kyllä |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 60 MΩ |
| Tasajännite DC | 10 µV – 1000 V |
| Lämpötila | -40 - 400 °C |
| Kapasiteetti | 0,01 nF - 10 mF |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473300 |
|---|---|
| EAN | 4014651446939 |