Yleismittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 61326-1, EN 61010-2-033
Rakenne
Kestävä muovikotelo, jossa suuri, valaistu LCD-näyttö ja kumipäällysteinen ote.
Mitattavan suureen automaattinen tunnistus holkin määrityksen avulla. Mittausalueen ja mittaustyypin (AC/DC) automaattinen asetus. Helppo, virheitä minimoiva käyttö valaistujen toimintopainikkeiden avulla.
Käyttötiedot
Soveltuu moniin käyttökohteisiin sähkötekniikassa, teollisuudessa, kunnossapidossa ja huollossa (vikadiagnostiikka)
Toimitussisältö
sisältää 3 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä mittausjohdot.
Toiminto
IP64: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Lisäadapteri tyypin K termoparille.
Erikoislisävaruste
Lämpötila-anturi nro 474120, koko OF
Standardi
DIN EN 61326-1, EN 61010-2-033
Rakenne
Kestävä muovikotelo, suuri valaistu LCD-näyttö ja kumitettu ote.
Automaattinen mittaussuureen tunnistus holkkijaon avulla. Mittausalueen ja mittaustyypin (AC/DC) automaattinen asetus. Helppo, virheitä minimoiva käyttö valaistujen toimintopainikkeiden avulla.
Käyttötiedot
Soveltuu moniin käyttökohteisiin sähkötekniikassa, teollisuudessa, kunnossapidossa ja huollossa (vianetsintä)
Toimitussisältö
sis. 3 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä mittausjohdot.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
|---|---|
| Normi | DIN EN 61326-1; EN 61010-2-033 |
| Kalibrointi | I3; I3; I3 |
| Kalibrointi | I3; I3; I3 |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V |
| Taajuus | 0,001 Hz - 30 MHz |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 µA - 10 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 mV - 600 V |
| Perustarkkuus | 0.1 % |
| Tasavirta dc | 0,1 µA - 10 A |
| Dioditestaus | kyllä |
| Resistanssi | 0,1 - 60 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 mV - 600 V |
| Lämpötila | -20 - 500 °C |
| Kapasiteetti | 0,001 nF - 30000 µF |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473310 |
|---|---|
| EAN | 4029547013959 |