Yleismittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
IEC / DIN EN 61010-1; GS TÜV Rheinland.
Rakenne
Ergonomisesti muotoiltu kaksikomponenttikuori, jossa on kumivaippa. Suuri ja helposti luettava digitaalinen näyttö, jossa on kytkettävä taustavalo. Auto Ranging -mittalaite. Kaikissa laitteissa on takapuolella mittakärkipidike yhden käden käyttöä varten sekä tukijalka.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet laajoilla toiminnoilla.
Toimitussisältö
Sisältää paristot (koko 960 2 kpl, koko 9917 1 kpl), mittajohdot nro 473328 koko 2.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Lämpötila-anturi, sulkusuojukset ja kantolaukku.
Standardi
IEC / DIN EN 61010-1; GS TÜV Rheinland.
Malli
Ergonomisesti muotoiltu kaksikomponenttikotelo kumivaipalla. Suuri ja helposti luettava digitaalinen näyttö, jossa kytkettävä taustavalo. Auto Ranging -mittalaite. Kaikissa laitteissa on takana mittakärkien pidikkeet yhden käden käyttöä varten sekä tukijalka.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet laajoilla toiminnoilla.
Toimitussisältö
Sis. paristot (koko 960: 2 kpl, koko 9917: 1 kpl), mittajohdot nro 473328, koko 2.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
|---|---|
| Kalibrointi | I3; I3; I3 |
| Kalibrointi | I3; I3; I3 |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V |
| Taajuus | 0,001 Hz − 9,9 MHz |
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 µA − 10 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 mV − 1000 V |
| Perustarkkuus | 1.5 % |
| Tasavirta dc | 0,1 µA − 10 A |
| Dioditestaus | kyllä |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 40 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 mV − 1000 V |
| Lämpötila | -20 - 760 °C |
| Kapasiteetti | 1 pF − 200 µF |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081551 6LR61 |
| Mittausmenetelmä | RMS |
| Valmistajan merkintä | 9917 |
| Taustavalaistu näyttö. | kyllä |
| Akustinen jatkuvuustesti | kyllä |
| Tiedontallennuspainike | kyllä |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473320 |
|---|---|
| EAN | 4045197554291 |