Virtapihtiyleismittari CM1-4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / DIN EN 61010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muoviotelo, jossa on kuminen tartunta-alue ja mittauskärjen pidike sekä avoimet virtapihdit, valaistu LC-näyttö, LED-taso-osoitin ja mittauskohdan valaisu.
Jännitenäyttö toimii myös 50 V:sta alkaen paristojen ollessa tyhjiä. Yhdellä kädellä käytettävä pistorasioiden (19 mm) jännitemittaukseen. Itsetestauslaite (itsetesti).
Käyttö
Vaihtovirran, jännitteen, vastuksen mittaukseen sekä läpikulku-, vaihe-, kiertokenttäsuunta-, napatarkastukseen. Sopii sähkötekniikkaan, teollisuuteen, kunnossapitoon, huoltoon (vianetsintään), aurinkennoihin/tuulivoimaloihin ja hybridiajoneuvotekniikkaan.
Toimituksen sisältö
Mukana vyökotelo, mittausjohtosarja, kosketuskärjen kumisuojus, tulpat (CAT III/IV), kosketuskärjen suurennusosa (ø 4 mm), 2 paristoa nro 081561 koko LR3.
Tekniset tiedot
| Kotelon materiaali | muovi |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Kalibrointi | I4 |
| Muistitoiminto | HOLD; HOLD; HOLD |
| Kalibrointi | I4 |
| Jatkuvuustestaus | akustinen / LED |
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 9999 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 A – 200 A |
| Vaihtojännite AC | 6,0 V – 1000 V |
| Perustarkkuus | 1.5 % |
| Resistanssi | 1 Ω – 50 kΩ |
| Tasajännite DC | 6,0 V – 1000 V |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Mittauspisteen valaistus | LED |
| Pihdin enimmäisavautuma | 16 mm |
| Vaihejärjestyksen testaus | LED |
| Napaisuuden testaus | LED |
| Vaihekoestus | LED |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473230CM1-4 |
|---|---|
| EAN | 4014651446861 |